EĞİTİM Haber Girişi : 03 Haziran 2024 06:47

2. Stem günlerinin galipleri belli oldu

2. Stem günlerinin galipleri belli oldu
Erzurum Teknik Üniversitesi (ETÜ) MUCİTPARK Bilim ve Fikir Atölyesi tarafından düzenlenen 2. Stem Günleri’nde dereceye giren öğrenciler için ödül töreni yapıldı.

Fen Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programa ETÜ Rektörü Prof. Dr. Bülent Çakmak, Rektör Yardımcısı, Prof. Dr. Ceren Sultan Elmalı, MUCİTPARK Bilim ve Fikir Atölyesi Koordinatörü Öğr. Gör. Ali Necip Nursoy, çocuklar, eğitmenler ve veliler katıldı.

Ahşaptan sanal gerçekliğe, robotik yazılımdan 3 boyutlu modellemeye, video oyunu yapımından insansı robot ve otonom cihaz üretimine kadar farklı bilim dallarında farkındalık oluşturması amacıyla düzenlenen Stem Günlerinde derece elde eden çocuklar, ödüllerini Rektör Çakmak’ın elinden aldı.

Programda konuşan Rektör Çakmak, Stem Günlerinin çocukları bilim ve teknolojiyle buluşturduğunu belirterek: “Genç yeteneklerin heyecan verici çalışmalarını görmek geleceğimiz adına umutlarımı daha da güçlendiriyor. Çocuklarımız şunu unutmamalıdır ki burada asıl amacımız bilimsel faaliyetlerde bulunarak öğrenmek ve gelişmektir. İki aşamada gerçekleştirdiğimiz etkinlikte çocuklarımız eğitmenler eşliğinde sıkı şekilde çalışarak birçok aşamadan geçti ve bugün buraya kadar geldi. Bu genç yeteneklerin gösterdiği azim ve başarıya hayran kalmamak mümkün değil. Etkinliğimizin halkımıza açık kısmına 8345 kişi uygulayıcı olarak katılım sağladı ve teknoloji ürün stantlarıyla birlikte toplamda 30 binden fazla misafirimizle etkileşimde bulunduk. Bu sayılar etkinliğimizin ne kadar geniş kapsamlı ve ilgi çekici olduğunun bir göstergesidir. Her sene daha fazla insanı bilimle buluşturma gayesiyle hareket eden ekibimize teşekkür ediyor, tüm çocuklarımızı yürekten tebrik ediyorum.

Konuşmaların ardından devam eden programda Rektör Çakmak ve eğitmenler çocuklara ödüllerini takdim ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.