ÇEVRE Haber Girişi : 15 Kasım 2023 22:44

100. Yıl Hatıra Ormanında fidanlar toprakla buluştu

100. Yıl Hatıra Ormanında fidanlar toprakla buluştu
Türkiye’nin dört bir yanında “Milli Ağaçlandırma Günü” kapsamında fidan dikme etkinlikleri düzenlendi. Aras Elektrik de personeli ile katıldığı etkinlikte 100. Yıl Hatıra Ormanı’nda fidanları toprakla buluşturdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde, Cumhuriyetin 100. yılına özel 2023 farklı yerde milyonlarca fidan toprakla buluşturuldu. Erzurum'un Aşkale ilçesi İstasyon Mahallesi Cephanelik Sahasında oluşturulan Cumhuriyet Ormanı'nda fidan dikimi yapıldı. Törene katılan Vali Mustafa Çiftçi, AK Parti Erzurum Milletvekili Selami Altınok, AK Parti MKYK üyesi Fevzi Polat ve Orman Bölge Müdürü Oktay Ayatay, ormanların önemine dikkati çekti.

Etkinlik hakkında görüşlerini dile getiren Aras EDAŞ Kurumsal İletişim Müdürü Murat Caf, “Şirket olarak böyle önemli bir etkinlikte yer almaktan çok mutluyuz. Ormanların insanlığa, ekonomiye ve istihdama katkısının önemini zaten biliyoruz. Küresel ısınma ve iklim değişikliği ile mücadele ederken toprak, yaban hayatı gibi doğal zenginliklerimizi ancak ormanlarımızı koruyup, zenginleştirerek gelecek kuşaklara aktarabiliriz. Bu nedenle ülkemizin her yerinde yapılan bu etkinlikle, ağaç ve orman sevgisini yaygınlaştırmak, geleceğimize daha yeşil bir Türkiye mirası bırakmak için Tarım ve Orman Bakanlığımızın yürüttüğü bu anlamlı kampanyaya Aras Elektrik olarak destek olmak istedik." dedi.

Yılbaşından bu yana 100 bin fidanın dikildiği sahada, etkinliğe özel 2 bin fidan toprakla buluşturuldu. Etkinliğe kent protokolünün yanı sıra kurumlar, sivil toplum kuruluşları, öğrenciler ve vatandaşlar da katıldı.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.