GÜNCEL Haber Girişi : 29 Ocak 2016 14:02

BORSA İSTANBULDAN ATA TEKNOKENT'E ZİYARET

BORSA İSTANBUL Genel Müdür Yardımcısı Adnan METİN ve ekibinden Esat ÇAKICI, Borsa İstanbul İştiraklerinden olan Finans Teknoloji A.Ş.'nin Erzurum için yapmayı düşündüğü Teknoloji ve Yazılım odaklı yatırım kapsamında bilgi-alış verişinde bulunuldu.

BORSA İSTANBUL Genel Müdür Yardımcısı Adnan METİN ve ekibinden Esat ÇAKICI, Borsa İstanbul İştiraklerinden olan Finans Teknoloji A.Ş.'nin Erzurum için yapmayı düşündüğü Teknoloji ve Yazılım odaklı yatırım kapsamında bilgi-alış verişinde bulunmak üzere ATA Teknokent'e bir ziyarette bulundular.

Ülkemizin ilk tematik teknoparkı olan Finans Teknopark A.Ş.'ninde iştirakleri arasında bulunduğu Borsa İstanbul, Finans Teknoloji A.Ş ile finansal teknoloji ve yazılım üretmek, ticarileştirmek ve ihraç etmek üzere finans ve bilgi teknolojileri alanlarında faaliyet gösteren yerli ve yabancı firmaları bir araya getirme misyonu ile kurulmuş önemli bir yapı olarak bilinmektedir.


ATA Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Recep SADELER nezaretinde ATA Teknokent içerisindeki teknolojik ve yazılım firmaları ile yapılan ziyaretten sonra, misafir grup ile Üniversitemiz Rektörü Sayın Prof. Dr. Hikmet KOÇAK'ı makamında ziyaret ederek konu hakkında birlikte detaylı bir değerlendirme yapıldı.  

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.