GÜNDEM Haber Girişi : 05 Mayıs 2014 16:50

YAKUTİYE’NİN LOKANTA, PASTANE, FIRINLARI KONTROL ALTINDA

Yakutiye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri 25 ayrı işyerinde denetimler gerçekleştirdi. 7 lokanta, 1 pastane, 1 fırına cezai işlem uygulandı. Denetimlerin bölge bölge yapılacağını belirten Zabıta Müdürlüğü yetkilileri, en küçük eksikliğin dikkate alındığını belirttiler. Para cezalarının 5 bin liraya kadar çıkabildiğini hatırlatan yetkililer "İnsan sağlığını ilgilendiren konularda kimseye göz yumulmayacaktır" dediler. 
Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut’un talimatlarıyla ilçe sınırlarında faaliyet gösteren lokanta, pastane, fırın ve benzeri üretim yerlerinin denetimine başlayan Zabıta Müdürlüğü ekipleri, hijyen kurallarına uymayan, çeşitli kusurları olan 9 işyerine çeşitli cezalar uyguladılar. Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçe sınırlarında yer alan 21 lokanta, 3 pastane ve 1 fırında denetim yaptılar. Yapılan denetimler sonucu temizlik kurallarına uyulmaması, insan sağlığını etkileyen unsurlara rastlanılan, imalathane ve mutfakları aşırı oranda pis olmasından dolayı birçok işyerine cezai işlem uygulandı. Zabıta Müdürlüğü yetkilileri, "Belediye Başkanımız Ali Korkut’un talimatları doğrultusunda düzenli olarak ilçe sınırlarımızda insana yönelik üretim yapan imalathaneler, lokantalar, pastaneler, fırınlarda denetim yapacağız. İnsan sağlığını ilgilendiren hiçbir alanda müsamahamız olmayacak. Hijyen kurallarına uymayan, sağlıkla oynayan yerlere göz açtırmayacağız. Amacımız sürekli denetimlerle insanlarımızın hizmet aldığı yerlerin daha sağlıklı olmasını, gönül rahatlığı içerisinde hizmet alınmasını sağlamaktır" şeklinde konuştular.
Yapılan denetimlerin ilçe halkının sağlıklı ve kaliteli hizmet almasının hedeflendiğini belirten Ali Korkut "Zabıta ekiplerimize kesin talimatım bu noktadadır. İnsanımızın hizmet aldığı, yemek yediği, çay içtiği işyerlerini üretim hanelerini sürekli kontrol altında tutacağız. İş yeri sahiplerimizin de kurallara uyması ile insanımıza güvenilir, sağlıklı hizmet vereceğiz" ifadelerini kullandı.