ustilanlar
03 Nisan 2020 Cuma
Anasayfa > Yazarlar > MUSTAFA DAMLARKAYA > Unutmayacağız, Unutturmayacağız !..
MUSTAFA DAMLARKAYA

Unutmayacağız, Unutturmayacağız !..

19.07.2019 12:36 12 14 16 18 yazdır
Yazar : MUSTAFA DAMLARKAYA

15 Temmuz 2019 günü, hain feto darbesinin 3. yılını, tüm milletçe, büyük bir coşku ile kutladık. Mübarek olsun. Bu coşkunun hiç eksilen tarafı yoktu, hatta giderek daha da artıyordu. Artık aziz milletimiz, bu ihanetin farkına çoktan varmıştı ve çok bilinçli bir şekilde bu bilincini devam ettirmekteydi. Erzurum’da, Cumhuriyet Caddesi’ni ve ülkemizin tüm illerindeki meydanları hıca hınç doldurarak bunu gösterdi.

     Hiç şüphesiz ki bu hain darbenin bastırılmasında en büyük rolü, Muhterem Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve aziz milletimiz oynamışlardır. Bu hain darbe başarılı olmadığı için, Rabbimize nihayetsiz şükürler olsun. Muhterem Cumhurbaşkanımıza ve aziz milletimize de şükranlarımızı sunuyoruz. Rabbim bir daha böyle darbeleri göstermesin Âmin, Âmin !..

     Allah korusun o bu meş’um darbe başarılı olsaydı, bugün bu yıl dönümünde, bu hainler, kim bilir nasıl bir kutlama yapacaklardı? Hem ülkeyi istedikleri gibi, haydut devlete ve devletlere teslim edecekleler hem de büyük bir temizlik başlatacaklardı. 16 Temmuz  gece yarısı, 90 bin camiden okunan ‘Sâlâ’nın şekli ve muhtevası da değişik olacaktı.

    15 Temmuz gecesi, belki de o kalabalığın içerisinde anne-baba, eş ve çocukları , yakın akrabaları, kendi silahıyla vurulan milletimiz üzerine ateş açan gözü dönmüş bu vatan hainleri eğer başarılı olsalardı kimbilir kimlere neler yapacaklarını kestirebilmek hiç de zor değildir.

     Herhalde hain fetö, Humeyni gibi, görkemli bir karşılama ve kutlama ile gelecekti ve altı parçaya bölünmüş, parçalanmış, bağımsızlığı elinden alınmış bu ülkede camiler kapatılmış, ezanlar susmuş, bayrağımız gönderden indirilmiş, milletimizin ar ve namusu tarumar edilmiş olacaktı.

     Hain fetö,Türk dış politikasını, dış güçlerin rotasına oturtmuş, kendisi de Orta Anadolu’da bir kentte çok arzu ettiği göstermelik halifeliğini ilan ederek oturuyor olacaktı. Emperyalist güçler güdümünde acaba kimler bakan, vali, general olacaklar, kadehlerini tokuşturarak bu ihanetlerini kutluyor olacaklardı? Aman Rabbim, Sana sığınıyoruz !.. Acaba bu millet ne halde olacaktı ?

     Türkiye ve Türk düşmanları, mutluluktan göklere uçacaklar, bugün çeşitli ülkelere sığınan hainler yönetimde söz ve güç sahibi olacaklardı, O mübarek şehitlerimiz vatan haini, o mübarek gazilerimiz de hapishanelerde olacaklardı.

      Ey aziz ve necip Türk Milleti !.. Ne büyük bir tehlike atlattığımızı herhalde kolayca görebiliyoruz. Onun için her hal u şartta bu ihaneti hiç unutmayacağız ve unutturmayacağız. Gelecek nesillerimize, bu ihaneti anlatarak bu ihaneti canlı tutacağız. Bu bizim üzerimize hem farz-ı kifaye  hem de farz-ı ayın gibidir.

      15 Temmuz, Çanakkale, Malazgirt, Sakarya Meydan Muharebesinin bir başka şevk ve arzuyla yeniden dirilişinin en güzel örneğidir. Bu millet, irili, ufaklı birçok darbe yaşadı. Ama bunların hiçbirisi, 15 Temmuz gibi, hain ve kalleşçe değildi. Tarihte örneği de görülmüş değildi.

      İlk defa bu aziz millet, top yekun, bir hain darbeye, sivil bir direniş gösterdi. Çünkü Türkiye o eski Türkiye değildi. O bildik, eski ezberler bozulmuştu. Güçlü bir irade ve idare, zihinleri de dönüştürmüştü. Millete farklı bir bakış açısı kazandırmıştı. Milletimiz iradesini demokrasiden yana koymuştu.

      Aziz ve yüce Türk Milleti !.. Eğer bu hainler başarılı olsalardı, bugün bölünmüş ve parçalanmış, işgal edilmiş bir Türkiye mevcut olacaktı. Bu aziz millet bunu gördüğü için,çıplak

elleri ve bedenleri ile bu hain darbeye dur demiştir.

      Bu aziz millet, vatanına, geleceğine, demokrasisine sahip çıkarak bu hain darbeye karşı, destani bir mücadele vermiştir. Onun için bu hain darbeyi ve ona karşı verilen bu destani mücadeleyi hiç unutmayacağız, unutturmayacağız.

     Yüce Rabbimiz, bu aziz millete, bir daha böyle büyük bir acıyı yaşanmasın. Bu millete kurulan hain tuzakları da o kuranların başlarına geçirsin. Âmin, Âmin !..

Yazarın Son Yazıları
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.