ustilanlar
09 Temmuz 2020 Perşembe
Anasayfa > Yazarlar > Haşim Nurgazi > Prof. Dr. Ilıcalı'dan önemli çağrı:Trafik güvenliği ÖNCELİĞİMİZ OLMALI
Haşim Nurgazi

Prof. Dr. Ilıcalı'dan önemli çağrı:Trafik güvenliği ÖNCELİĞİMİZ OLMALI

08.04.2019 13:18 12 14 16 18 yazdır
Yazar : Haşim Nurgazi
MerhumAtilla Dölekli'nin vefatı, millet olarak bir kez daha trafik canavarına odaklanmamızı sağladı.
Günümüz Türkiye'sinin en can yakıcı sorunlarının ilk sırasında yer alan trafik kazaları, artık ulusal bir yaramız oldu. Gün geçmiyor ki, yurdumuzun bir tarafında, ocaklara ateş düşmesin. Haberlerde tek cümlede söyleniyor, ama o kazalarda bazen iki üç, bazen de beş on canımız yitip gidiyor. 
Türkiye, dünya ölçeğinde yıllardan beri trafik kazalarında, "en çok kaza olan ülke" şampiyonluğunu elinde bulunduruyor!
Günümüz Türkiye'sinin en can yakıcı sorunlarının ilk sırasında yer alan trafik kazaları, artık ulusal bir yaramız oldu. Gün geçmiyor ki, yurdumuzun bir tarafında, ocaklara ateş düşmesin. Haberlerde tek cümlede söyleniyor, ama o kazalarda bazen iki üç, bazen de beş on canımız yitip gidiyor. 
Türkiye, dünya ölçeğinde yıllardan beri trafik kazalarında, "en çok kaza olan ülke" şampiyonluğunu elinde bulunduruyor! Her yıl binlerce insanımızı bu yolda kaybediyoruz, binlerce yaralımız oluyor ve giden canın yanında bir hükmü yok belki, ama onlarca milyar lira da maddi kayba uğruyoruz. 

ILICALI DA TRAFİK MAĞDURU 

Vaktiyle kendisi de çok yakınlarını trafik kazalarında kaybeden AK Parti Erzurum eski milletvekili ve aynı zamanda ulaşım ve trafik alanında ülkenin en yetkin isimlerinden biri olan Prof.Dr. Mustafa Ilıcalı, işte bu can yakıcı müzmin sorunumuza bir kez daha dikkat çekti.
  Seçim günü Pasinler'de geçirdiği trafik kazası sonucu 39 yaşında kaybettiğimiz, hemen herkesin müşterek dostu, Türkiye'nin çok sevdiği sevgili Muhammet Atabey'in babası merhum Atilla Dölekli'nin vefatı üzerine, YeniŞafak'ta bir yazı kaleme alan Prof.Dr. Ilıcalı, bir yanda rahmetli Atilla ile olan dostluğunu, yakın zamanda yaşadığı anılarını aktarırken, diğer yanda da milletçe canımızı yakan trafik sorununa değindi.
"Trafik Güvenliği" konulu yazısında, duygusal satırlara yer veren Ilıcalı, ülkemizin artık kronikleşen bu sorununu en aza indirmek için millet olarak trafik güvenliğine azami hassasiyet göstermemiz gerektiğini vurguluyor. 
Baştan sona haklı tespitlerde bulunan ulaşım ve trafik uzmanı Prof.Dr. Mustafa Ilıcalı, bu önerisiyle geniş kitlelerden kabul gördü. 
Bu vesileyle bir kez daha bizlerde de derin hatırası bulunan kıymetli dostumuz merhum Atilla Dölekli'yi rahmetle anıyoruz. Ve biz de Mustafa Ilıcalı'nın her fırsatta dile getirdiği, ama bu sefer canı yanarak anlattığı trafik güvenliğine hepimizin dört elle sarılmamız gerektiğini söylüyoruz
Etiketler : haşim
Yazarın Son Yazıları
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.