ustilanlar
13 Ağustos 2020 Perşembe
Anasayfa > Yazarlar > Haşim Nurgazi > Pazarı bekleyin göreceksiniz, ipini okunu alan arkasına bile bakmadan kaçacak
Haşim Nurgazi

Pazarı bekleyin göreceksiniz, ipini okunu alan arkasına bile bakmadan kaçacak

28.03.2019 13:24 12 14 16 18 yazdır
Yazar : Haşim Nurgazi

Her ne kadar 31 Mart seçiminde anket şirketlerinin "güvenirliği" ciddi biçimde tartışılıyor olsa da, sonuçta az çok bir "ışık" yakıyorlar işte...

Seçime artık saatler kalmışken anket şirketleri de "nabız yoklama" çalışmalarına büsbütün hız verdi. Herkes gibi biz de merak edip bu çalışmalara göz atıyoruz; Erzurum genelinde durum nedir?

Seçmenin gönlü kimden yana, hangi ilçede hangi aday önde?

İP'li sanal kahramanlar yine sövüp sayacaklar ama, ne yapalım biz anketlere katılan seçmene "tercüman"lık ediyoruz o kadar...

İster iktidara yakın isterse iktidar karşıtı anket şirketi olsun  hiç fark etmiyor, tüm anketlerde Erzurum "silme AK Parti" çıkıyor.

Görünen o ki AK Parti'nin oyu bir miktar düşecek, fakat bu düşüş, AK Parti'yi öyle "hezimet"e uğratacak çapta olmayacak.

Hani moda tabirle, "seçmen AK Parti'nin kulağını fazla incitmeden çekecek!"

Peki buradan Millet İttifakı'na Erzurum özelinde bir ekmek çıkar mı, diye soracak olursanız, işte orada anketlerin verdiği cevap çok net:

"Hayır... AK Parti başta büyükşehir olmak üzere, şehir merkezinde Yakutiye, Palandöken ve Aziziye'de rakiplerine fark atacak."

Peki çevre ilçelerde durum nedir?

Biraz karışık...

Misal; Güney ilçelerde tüm yollar AK Parti'ye çıkmıyor. Geride değil belki, ama uzak ara önde de değil.

Tortum'da, Aşkale'de, Pasinler'de ve Narman'da ise, seçmenin kafası biraz karışık...

Bu yüzden olsa gerek AK Parti son günlerde bu ilçelere asıldıkça asılıyor.

İşin doğrusu kimsenin İP'i filan ciddiye aldığı yok; bazı seçim bölgelerinde, kimi seçmen AK Parti'ye biraz kızgın ve küskün o kadar...

Bunun sebebi de, ekonomide yaşanan sorunlar ve en çok da aday tespitinde yapılan yanlışlar...

O seçmene, doğru biçimde gidilip ikna edilirse, oylarının adresi yine AK Parti olacaktır.

Cumhur İttifakı'nın toplam oyu yüzde seksenin üzerindedir, kalan yüzde yirmi de hani bazı hayal perestlerin kendini kaptırıp ciddi ciddi İP'li Uykusuz'un kazanacağını zannettiği Millet İttifakı’nın…

Cumhur İttifakı oy kaybetse, Millet İttifakı da oyunu artırsa bile yine de bu tablodan kimse Erzurum'a uykusuz geceler çıkaramaz.

Besbelli ki Erzurum'da Cumhur İttifakı, arkasındaki bu destek sayesinde, PKK ve FETÖ'cülerin de hararetle istedikleri  İP'li Uykusuz'a yeni bir bahar yaşatmayacak.

Erzurum seçmeni son beş yılda başta büyükşehir olmak üzere ilçe ve köylere yapılan hizmetleri görüyor.

Hakkını inkar etmemek gerekir, Sekmen'in dili varsa dilceği de var. Neredeyse hizmet götürmediği bir köy hatta mezra kalmamış.

İnsanlar, bunu inkar etmediği gibi vefa duyuyor.

Ve en önemlisi de aynı seçmen İP'li Uykusuz'un seçilmesi halinde, Erzurum'un nasıl bir akıbete maruz kalacağını az çok kestirebiliyor. Hatta bunları sıralıyor bile...

-Belediye, personeline maaş ödeyemeyecek!

-Binlerce belediye çalışanı kapının önüne konulacak!

-Sekmen'in başlattığı ya da başlatmayı planladığı ne kadar proje varsa hepsi iptal edilecek!

-Belediye bir yere yeni bir çivi bile çakmayacak

-Erzurum'a karşı intikam hırsına bürünmüş olan Uykusuz, en başta iş dünyası olmak üzere, karşısında olan herkesten kendince intikam almaya çalışacak!

-Uykusuz, önceki başkanlığında yaptığı gibi ilk iş olarak Erzurumspor'un kapısına kilit vurulması için takıma sırtını dönecek!

Bu gerçekler ortadayken, siz olsanız göz göre göre şehrin geleceğini karanlığa gömer misiniz?

Bir yanda İP-CHP-SP diğer yanda da İP müttefiki ne kadar bozguncu varsa atlarını itlerini nallayıp hücum etse de; mevcut gerçekler karşısında hiç mümkünü yoktur ki yüzde seksen yüzde yirmiye insin...

Bugünü saymazsanız şunun şurasında 48 saat kaldı. Erzurum halkı aylardır sosyal medya çığırtkanlarını büyük bir suhuletle izliyor, dinliyor ve takip ediyor. Göreceksiniz aynı halk, Pazar günü öyle bir kükreyecek ki ipini okunu toplayan meydandan sıvışacak.

Etiketler : haşimnurgazi
Yazarın Son Yazıları
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.