ustilanlar
28 Ekim 2020 Çarşamba
Anasayfa > TEKNOLOJİ > Instagram'da yeni dönem: Bugünden itibaren herkes...
Instagram'da yeni dönem: Bugünden itibaren herkes...

Instagram'da yeni dönem: Bugünden itibaren herkes...

17.12.2019 12:35 12 14 16 18 yazdır
Instagram`a giren herkesi yakından ilgilendiren sürpriz bir gelişme yaşandı. Eklenen yeni özellik ile bakın ne değişecek?
Instagram`da `aykırı` konuşanlar artık mesaj atarken bu uyarıyı görecek. Israr edip mesaj yolladığında hesabı kapatılabilecek. Ancak Instagram`ın asıl bomba değişimi bu değil!
Instagram, kullanıcıların paylaştıkları fotoğrafa odaklanmalarını ve beğeni sayısına takılmamaları gerektiğini düşündüğü için radikal bir adım atmak üzere...
Beğeni sayısını artık sadece fotoğrafı paylaşan kişinin kendisi görebilecek! Peki bu ne anlama geliyor? Fotoğraf paylaşınca artık ne olacak? İşte Instagram`ın resmen hayata geçirmeye hazırlandığı yeni yüzü.... Kullanıcıları hayal kırıklığına uğratacak kısım ise `beğeni` sayısında gizli instagram`da fotoğraf attığınızda beğenen kişilerden birinin kullanıcı adı ve `others` yani `diğerleri` ibaresini göreceksiniz.
Yani paylaştığınız fotoğrafın kaç beğeni aldığını sadece siz göreceksiniz. O da bu ekrandan olacak. Bir başkası bunu artık göremeyecek. Instagram henüz bu tasarıma geçmiş değil; ancak her an Instagram`ın yeni arayüzüyle karşılaşabiliriz. Bu elbette Instagram`da çok ama çok şeyi değiştirecek gibi görünüyor...
Instagram`ın ilk gününden bu yana kullanıcılar, paylaştıkları fotoğrafın ve diğer Instagram kullanıcılarının fotoğraflarına gelen beğeni sayısını görebiliyor. Ancak yakında gelecek büyük güncelleme ile birlikte artık kendi fotoğraflarınız hariç hiçkimsenin beğeni sayısını göremeyeceksiniz. Instagram beğeni gizleme özelliği için Instagram CEO'su Adam Mosseri yaptığı açıklamada bu haftadan itibaren özelliğin ABD'de test edilmeye başlandığı ancak ilk aşamada tüm kullanıcıların bundan etkilenmeyeceğini belirtti. Test grubunun parçası olan kişiler bundan sonra beğeni sayısını göremeyecek. Bu arada özelliğin daha önce de Brezilya, Kanada ve Japonya dahil 7 ülkede test edildiğini belirtelim. Şirket, henüz 7 ülkedeki testlerin sonuçlarını yayınlamadı ancak hedef insanların platformdaki etkileşim şekillerinin nasıl değişeceğini ya da bu özellikten nasıl etkileneceğini test etmek. Aynı zamanda beğeni baskısını ortadan kaldırmak
Test işlemlerinin ilk başladığı ülke olan ve beğeni sayıları gizlenen Kanada`da dün beğeni sayıları tekrar geri gelince kullanıcılar bu duruma biraz şaşırmıştı.
Instagram`ın beğeni sayılarını kaldırmasıyla kullanıcıların tepkisi bakalım nasıl olacak? Kaynak: Hürriyet
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri