ustilanlar
09 Temmuz 2020 Perşembe
Anasayfa > ERZURUM > ‘Gençlik Buluşmaları’nın bu seferki adresi Tevfik İleri Anadolu Lisesi’ydi

‘Gençlik Buluşmaları’nın bu seferki adresi Tevfik İleri Anadolu Lisesi’ydi

01.01.2020 23:33 12 14 16 18 yazdır
Yakutiye Belediye Başkanı Dr. Uçar ve gazeteci Şener gençlerle buluştu…
‘Gençlik Buluşmaları’nın bu seferki adresi Tevfik İleri Anadolu Lisesi’ydi

Hemen her hafta bir okulda gerçekleşen, “Gençlik Buluşmaları”na dün de Tevfik İleri Anadolu Lisesi’nde kaldığı yerden devam edildi.


Erzurum Gençlik Zirvesi Platformu’nun organize ettiği ve platform kurucusu eğitimci Yavuz Demir’in sunuculuğunu yaptığı konferanslar zincirinin dünkü konukları Yakutiye Belediye Başkanı Dr. Mahmut Uçar ve Palandöken gazetesi başyazarı Mehmet Şener’di.

Demokrasi kahramanı eski bakanlardan DP’li Tevfik İleri’nin adını taşıyan Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileriyle biraraya gelen Dr. Uçar ve Şener, “Yeni Nesil Gençlik” ve “Tecrübe Konuşuyor Gençlik Değerleri” başlıkları altında birer konuşma yaptılar.

Okul Müdürü Ömer Dengiz’in evsahipliğinde gerçekleşen konferansın dinleyicileri arasında, Erzurum İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz, Yakutiye Milli Eğitim Müdürü Cihan Kıvanç, Yakutiye Başkan Danışmanı Cengiz Tosun ve okul öğretmenleri de vardı.

Konuşmalarında eğitimin önemine dikkat çeken Başkan Uçar ve gazeteci Şener, hem kendi tecrübelerinden hareketle gençliğin içerisinde bulunduğu sorunlara değindiler, hem de içerisinde yaşadığımız yeni yüzyılda eğitimli nesillerin ülkeler ve toplumlar üzerindeki etkisini anlattılar.

Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz ise, burada yaptığı selamlama konuşmasında, Erzurum’da eğitimin günden güne önemli mesafeler aldığını ifade ederek, birkaç yıl içerisinde hedeflerinin Erzurum’u ilk on şehir içerisine sokmak olduğunu bildirdi.

Palandöken Gazetesi


Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri