ustilanlar
10 Temmuz 2020 Cuma
Anasayfa > Yazarlar > Haşim Nurgazi > Fabrika Martta AÇILIYOR
Haşim Nurgazi

Fabrika Martta AÇILIYOR

31.12.2019 11:31 12 14 16 18 yazdır
Yazar : Haşim Nurgazi
Palandöken’in gündeme taşıdığı, “Yerli ve milli otomobil için Erzurum’da üretileceği açıklanan şarj ünitesi fabrikasının akıbeti ne oldu” sorusuna, projenin en yakın takipçisi Ilıcalı’dan cevap gecikmedi:

Fabrika Martta AÇILIYOR

Geri adım yok! AK Parti Erzurum eski milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, Erzurum’da
üretilecek olan şarj ünitesi için ilgili firmanın yurtdışına makine siparişlerini verdiğini Erzurum’da fabrika için yer kiraladığını, önemli bir aksilik olmazsa önümüzdeki Mart ayında da fabrikanın üretime hazır hale geleceğini söyledi.

Büyük heyecan

Türkiye’nin, 1961 yılında çok kısa bir zamanda ürettiği ama bir türlü devam ettiremediği otomobili “Devrim”den 58 yıl sonra yeniden hayata geçirdiği yerli ve milli otomobil projesi, yurtiçinde olduğu kadar dünya çapında da ses getirdi.

Ilıcalı mücadele veriyor

Son günlerde çıktığı televizyon ekranlarında ve gazete manşetlerinde Kanal İstanbul’a dair en doyurucu ve en bilimsel açıklamalarıyla tüm dikkatleri üzerinde toplayan Prof.Dr. Mustafa Ilıcalı, bir taraftan da, “Devrim”den sonraki Türkiye’nin ilk yerli ve milli otomobilinin
şarj ünitesinin Erzurum’da kurulması için mücadele veriyor.

Kamuoyu sonucu merakla bekliyor

Geçen hafta gazeteniz Palandöken’de başyazarımız Mehmet Şener, daha önce “Erzurum’da kurulacak” şeklinde açıklama yapılan şarj ünitesi fabrikasını gündeme taşıyarak, özellikle
Mustafa Ilıcalı’ya hitaben, “bu fabrikanın akıbeti ne oldu” diye sormuştu.
Mustafa Ilıcalı da aynı gün bu soruya cevap vererek, “projede geri adım söz konusu değil, ilgili
firma üretim yapacağı binayı kiraladı, gerekli ön çalışmaları başlattı, makineler için yurtdışına sipariş verdi, yeni yılın ilk aylarında üretim yapılacak” dedi.


Etiketler : haşim
Yazarın Son Yazıları
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.