ustilanlar
28 Ekim 2020 Çarşamba
Anasayfa > HABERDE İNSAN > Erzurum, STEM eğitimi ile pratiğe geçiyor
 Erzurum, STEM eğitimi ile pratiğe geçiyor

Erzurum, STEM eğitimi ile pratiğe geçiyor

17.10.2018 15:15 12 14 16 18 yazdır
Erzurum İl Milli Eğitim Müdürlüğü, öğretmenlerin dijital çağa ayak uydurabilmeleri ve öğrencilerin başarısını sağlamak amacıyla il genelinde “Robotik kodlama, yazılım ve STEM eğitimi” çalışmalarına hız verdi.
Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Bilgisi Öğretmenliği bölümünden Prof. Dr. Mustafa Sami Topçu tarafından “teorik bilgilerin pratiğe dönüştürülmesi yani yeni bir ürün ortaya konulması” olarak tanımlanan STEM (Science Technology Engineering Mathematics) öğretmenlere yönelik eğitim seminerleri, Saltukbey Ortaokulu’nda gerçekleştirildi. 
Öğretmenlerin özellikle basitten karmaşığa doğru disiplinler arası zümre iş birliğinin sağlanması ve proje kültürünün geliştirilmesi amaçlanan bu seminerde ayrıca uygulamalı eğitimler verildi. 14 öğretmenin katılımıyla gerçekleştirilen seminer proje mantığının sahaya yansıtılmasında önemli bir katkı oldu. (iha)
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri